Świat Młodego Odkrywcy 2024

Świat Młodego Odkrywcy 2024

Blisko 1800 uczniów ze szkół podstawowych Kielc i okolic, zgłosiło się do odwiedzin Politechniki Świętokrzyskiej, aby organoleptycznie zbadać świat nauki i techniki.

Dziecięcą Politechnika Świętokrzyska zaprosiła najmłodszych na naszą uczelnię, aby w sposób naukowy spędziły Dzień Dziecka.

Podczas wydarzenia „Politechnika Świętokrzyska dzieciom – Świat Młodego Odkrywcy 2024, czyli Festiwalu Nauki i Techniki dla najmłodszych” aule i sale wykładowe, zwykle niedostępne dla dzieci, staną się „poligonem doświadczalnym”, na którym najmłodsi, wcielając się w rolę odkrywców, będą mieli okazję poznać bliżej świat nauki.

W tym roku Politechnika Świętokrzyska przygotowała przeszło 90, tj. rekordową liczbę pokazów i prezentacji dla młodych odkrywców.

Dzięki takim akcjom najmłodsi mają szansę „wyprzedzić czas” i znaleźć się w miejscach kojarzonych z nauką i przeznaczonych głównie dla dorosłych. To dobra okazja, by jeszcze bardziej wyostrzyć apetyt na wiedzę. Być może w przyszłości młodzi pasjonaci wrócą w mury naszej Uczelni, już w nieco innej roli.


 Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.


Organizator wydarzenia: mgr inż. Agnieszka Duda, tel. 41 34-24-537, kom. 601065878, e-mail: aduda@tu.kielce.pl


przejdź na stronę Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej