Łuczniczy pojedynek na Politechnice

Łuczniczy pojedynek na Politechnice

We wtorek 25 października w Hali Sportowej Politechniki Świętokrzyskiej odbyły się akademickie derby Kielc w łucznictwie. W szranki stanęli zawodnicy gospodarzy – Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zmagania rozegrano w ramach uroczystej inauguracji sportowego roku akademickiego Politechniki Świętokrzyskiej.

Pojedynek odbył się w przerwie meczu koszykarzy Politechniki z licealistami MKK Kielce. Po krótkiej prezentacji zawodników rozpoczęły się popisy łuczników. Barwy gospodarzy reprezentowali Mateusz Bucki – student Mechaniki i Budowy Maszyn oraz Hubert Soboń studiujący Budownictwo. Ich rywalami byli Maciej Fadziński i Daniel Szkuta, którzy na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego studiują Dziennikarstwo. Rozjemcą pojedynku była Aleksandra Baran – łuczniczka kieleckiej Stelli, na co dzień studiująca Informatykę na Politechnice Świętokrzyskiej.

Od samego początku pojedynek był bardzo wyrównany. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodarzy, którzy dzięki bardzo dobremu strzelaniu prowadzili 4:0. Wydawało się, że pojedynek szybko zakończy się zwycięstwem Politechniki. Jednak dwa kolejne sety przyniosły wysokie trafienia ze strony zawodników UJK, na które nie potrafili odpowiedzieć gospodarze. Po rozegraniu standardowej ilości serii, wynik pojedynku wciąż był nierozstrzygnięty. W tej sytuacji trzeba było rozegrać dogrywkę, w której każdy z zawodników wystrzelił po jednej strzale. Tym sposobem wyłoniono zycięzców, a zostali nimi łucznicy Politechniki, którzy w strzelaniu barażowym byli bezbłędni i uzyskali maksymalny wynik, czyli 20 punktów. Gorzej spisali się ich koledzy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, którzy na perfekcyjne strzelanie „inżynierów” odpowiedzieli jedynie 17 punktami.

Cały pojedynek przebiegł w atmosferze sportowej rywalizacji, a reprezentanci UJK zapowiedzieli, iż chętnie staną do rywalizacji ponownie. Tym razem lepsi okazali się łucznicy Politechniki. Jak będzie następnym razem? O tym przekonamy się w najbliższym czasie.

Tekst: Maciej Fałdziński, student IV roku dziennikarstwa UJK

Fot.: Mateusz Kołodziej, Echo dnia