Mistrzowie projektowania

Mistrzowie projektowania

Ogromny sukces młodych konstruktorów z Politechniki Świętokrzyskiej. Absolwenci i studenci kieleckiej uczelni technicznej znaleźli się w gronie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu Modelmania. W rywalizacji na Stadionie Narodowym kolejny raz zwyciężył Maciej Pauli – były student wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Karpeta, również absolwent PŚk, a obecnie student Politechniki Śląskiej. Trzecie miejsce ex aequo zajęli studenci czwartego roku Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej Wojciech Korbel i Grzegorz Wróblewski.

Modelmania to konkurs, który pozwala sprawdzić umiejętność posługiwania się programem SOLIDWORKS. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który najszybciej i najdokładniej wykona części maszyn w programie.

W tym roku rywalizacja była wyjątkowo trudna. Część studentów z innych uczelni wycofało się zaraz na początku konkursu ze względu na skalę trudności zadań – podkreślił Prof. Ihor Rokach, opiekun zwycięskiej grupy studentów.

Wszyscy zwycięzcy tego konkursu studiowali na specjalności „Systemy CAD/CAE” i przygotowywali się do zawodów w ramach działalności Koła Naukowego „Komputerowe Wspomagania Projektowania”

W poprzednich latach zawody z serii Modelmania organizowane były wyłącznie dla zawodowych konstruktorów. Dopiero od dwóch lat konkurs prowadzony jest także wśród studentów i uczniów szkół.

Edukacja to bardzo ważna część działalności DPS Software. Firma od ponad 20 lat dba o to, aby przyszli inżynierowie i projektanci mieli dostęp do nowoczesnych narzędzi CAD/CAM oraz profesjonalnych szkoleń i międzynarodowej certyfikacji. Wszystko po to, by mogli podnosić swoje kompetencje na rynku pracy.

DPS FORUM – Konferencja Nowoczesnych Technologii odbyła się 23 października na stadionie PGE Narodowy. To największe w Europie spotkanie użytkowników SOLIDWORKS.