Młodzi architekci nagrodzeni

Młodzi architekci nagrodzeni

Prace studentów Politechniki Świętokrzyskiej nagrodzone w konkursie na koncepcje przebudowy Regionalnego Centrum Rehabilitacji w Kielcach.

Najlepsze okazały się projekty Patrycji Baruchy i Aleksandra Hajdenrajcha. Jury doceniło ciekawe wkomponowanie budynku w krajobraz i rozwiązania małej architektury. Na drugim miejscu uplasowały Eliza Chrabąszcz i Dominika Deroń.

Młodzi architekci podjęli zadanie konkursowe w ramach przedmiotu konserwacja i ochrona zabytków. Projekt polegał na zaprojektowaniu koncepcji adaptacji, przebudowy i rozbudowy istniejącego budynku i zagospodarowania działki przy ul. Bobrowej 15 (Białogon/Pietraszki, Kielce).

Wszystkie prace można zobaczyć w budynku A, holl I piętro. Zapraszamy serdecznie.


Nagrodzeni:

  • I miejsce przyznano zespołowi Patrycja Barucha i Aleksandra Hajdenrajch za kompleksowe projektowe rozwiązanie przedmiotu konkursu adaptowanego budynku oraz jego otoczenia. Wkomponowanie się w istniejący krajobraz oraz interesujące rozwiązania małej architektury.
  • II miejsce przyznano zespołowi Chrabąszcz Eliza i Deroń Dominika za dobre rozwiązania przestrzenne opracowywanego obiektu. Za interesujące rozwiązanie zadania projektu konkursowego, właściwą kompozycję i podział na strefy funkcjonalne na działce.

Wyróżnienia:

  1. Aleksandra Syska i Kamila Suliga
  2. Emilia Siuda i Anna Trybuła
  3. Jakub Olszewski i Michał Moroz
  4. Lilianna Stępień i Janusz Sobieraj
  5. Monika Kowalska i Joanna Zemsta
  6. Aleksandra Pilszak

Organizatorzy
Fundacja Gramy z Tobą w Kielcach i Politechnika Świętokrzyska