Nagroda bez kompromisu

Nagroda bez kompromisu

Duże wyróżnienie dla naszych absolwentów, którzy ukończyli studia na kierunku architektura. 8 lutego 2017 r. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, odbył się finał konkursu Tubądzin Design Awards, w którym nagrodę Grand Prix w wysokości 10 000 zł, wyjazd na Salone del Mobile 2017 oraz statuetkę Monolith zdobyli: Monika Kalita i Kamil Cedzyński za wspólny projekt łazienki.

Projektanci zdobyli również Nagrodę Specjalną – warsztaty w Dorota Koziara Studio w Mediolanie. „Kluczowym założeniem przy projektowaniu łazienki było porzucenie wszelkich kompromisów kosztem poszukiwania odpowiedzi na potrzeby oryginalności, wyrafinowania, komfortu i elegancji.
Łazienka znajdująca się̨ w postindustrialnej kamienicy w centrum miasta przeznaczona jest dla osób celebrujących kąpiel, traktujących ją jako rytuał. Wyeksponowane zostały detale, które podnoszą̨ komfort chwil spędzonych w kąpieli. Transparentna wanna w formie szklanej bańki podkreśla symbolikę̨ wody – spokojnego lustra skłaniającego do kontemplacji, marzenia i odpoczynku“.

Monika i Kamil na co dzień pracują w warszawskich pracowniach projektowych.
Serdecznie gratulujemy wygranej.