Derby są nasze!

Derby są nasze!

Piłkarze ręczni AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej w II ligowych derbach Kielc pokonali w hali CSiR zespół AZS UJK 30:25. To już czwarta z rzędu, a druga w tym sezonie wygrana naszych szczypiornistów w tej „odwiecznej” rywalizacji dwóch największych kieleckich uczelni.

Podopieczni Pawła Sieczki byli faworytem tego spotkania i jak na faworytów rozkręcali się powoli. Początek należał do gospodarzy, ale z minuty na minutę do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy AZS PŚk. Świetne zawody rozgrywał Zygmunt Kamys, w bramce PŚk cudów dokonywał Adrian Godzwon, który kilka razy zatrzymał zawodników UJK w sytuacji sam na sam.

To zbudowało przewagę inżynierów, która w pewnym momencie osiągnęła już 10 bramek (16:26). Ostatecznie nasz zespół wygrał 30:25 i było to drugie derbowe spotkanie z UJK wygrane przez Politechnikę w tym sezonie.

Spotkanie dwóch reprezentacji największych kieleckich uczelni, co powoli staje się już, tradycją cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy szczelnie wypełnili halę UJK. Pierwsze spotkanie tych drużyn w hali PŚk przyciągnęło jeszcze większą liczbę kibiców. A jeśli dodamy do tego jeszcze spotkania koszykarzy obu uczelni, które również szczelnie zapełniały sportowe obiekty, to mamy obraz dużego zainteresowania sportem akademickim w naszym mieście.

MF

fot. Paula Lesiak

AZS UJK Kielce – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 25:30 (9:14)

AZS PŚk: Godzwon, Porzucek – Kamys 6, Nawara 1 (1), Sadecki 1, Kozieja 1, Kwieciński 3, Rączka 2 (1), Nowakowski 5 (2), Kurek, Styrna 5, R. Nowak 1, Słomiński, Żaba-Żabiński, Glita 5.