Niepodległa Tech

Niepodległa Tech

Politechnika Świętokrzyska włącza się w obchody stulecia niepodległości Polski. Uczelnia wspólnie ze Świętokrzyskim Urzędem Marszałkowskim zorganizuje międzynarodowe seminarium naukowe i mobilną wystawę poświęconą Centralnemu Okręgowi Przemysłowemu.

Nie wszyscy chyba wiedzą, że były plany utworzenia województwa sandomierskiego, które miało obejmować cały COP. Niestety działania wojenne spowodowały, że nie udało się ich zrealizować” – mówi rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. Wiesław Trąmpczyński. Gościem specjalnym seminarium będzie wnuczka twórcy COP Eugeniusza Kwiatkowskiego, Julita Maciejewicz-Ryś.

Centralnemu Okręgowi Przemysłowemu poświęcona jest także mobilna wystawa przygotowana wspólnie z Muzeum Historii Kielc. Początkowo ekspozycję będzie można obejrzeć na PŚk, później będzie prezentowana w szkołach i instytucjach publicznych w województwie świętokrzyskim.

Kolejnym elementem projektu „Niepodległa Tech – wczoraj dziś i jutro”, będzie konkurs dla uczniów świętokrzyskich szkół na grafikę pt. „Zaprojektuj niepodległość”.

Nagrodzonych zostanie kilkadziesiąt prac. Nagrodą będzie wycieczka do jednej z wielkich świętokrzyskich firm specjalizującej się w nowych technologiach dla nagrodzonego i całej jego klasy.


Więcej informacji na temat projektu na stronie www.kielce.uw.gov.pl