Ogromny sukces wioślarzy

Aż osiem medali zdobyli w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej studenci Politechniki Świętokrzyskiej podczas Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim, które odbyły się 6-7 maja w Warszawie. Była to pierwsza impreza z cyklu AMP po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanych obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Przez ponad sześć godzin w zawodach rywalizowało niespełna pięćset zawodniczek i zawodników reprezentujących pięćdziesiąt uczelni wyższych.

Indywidulanym sukcesem zakończyła swój start Julia Stępień, studentka WBiA w kategorii wagowej pow.61.5 kg wynikiem 3.26.9 zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej a w klasyfikacji uczelni technicznych okazała się najlepsza. Świetnie popłynęła również w kategorii do 61.5 kg Paulina Markowska studentka WIŚGiE wynikiem 3.36.8, zajmując 4 miejsce w klasyfikacji generalnej i 2 miejsce w kategorii technicznych. Pozostałe dziewczęta z drużyny: Klaudia Guzy – WBiA, Dominika Tarasiuk – WIŚGiE, Aleksandra Kulpa – WISGiE Natalia Banaśkiewicz – WBiA popłynęły równie dobrze, z rekordami życiowymi przyczyniły się do tak dużego sukcesu sportowego Uczelni. W rywalizacji drużynowej dziewczyny zajęły 3 miejsce w kategorii open oraz 1 miejsce wśród uczelni technicznych.

Nie mniejsze były emocje wśród rywalizacji mężczyzn, którzy walczyli jak gladiatorzy ergometru, chcąc poprawić wynik z przed dwóch lat, gdzie zajęli 2 miejsce. Ostatecznie ponownie zdobyli srebrny medal w klasyfikacji generalnej i wśród uczelni technicznych ustępując tylko AGH Kraków. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem był Albert Nowek – student WBiA wynikiem 2.53.4 zajmując 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i drugi w klasyfikacji uczelni technicznych. Pełny skład drużyny to: Wilk Przemysław – WEAiI, Polak Tomasz – WMiBM, Meresiński Jarosław – WIŚGiE, Mazur Łukasz – WMiBM , Wójcik Krzysztof – WBiA, i Fąfara Marcel – WZiMK. Mimo trudnej sytuacji wynikającej z pandemii, braku pełnych możliwości treningów na obiektach sportowych uczelni wyniki osiągnięte przez sekcję ergometru wioślarskiego Politechniki Świętokrzyskiej trenowanej przez Trenera Marka Kalwata należy uznać za bardzo duży sukces sportowy Uczelni. Tak dużych osiągnięć sportowych w klasyfikacjach drużynowych i indywidualnych rywalizacji akademickiej Politechnika Świętokrzyska nie miała. Wielkie gratulacje dla zawodników i ich Trenera.