Podium w Poznaniu

Podium w Poznaniu

Udany debiut studentów Politechniki Świętokrzyskiej na prestiżowych zawodach serii Greenpower w Poznaniu. Na torze wyścigowym w finałowym starciu zajęli trzecie miejsce wśród zespołów z całego kraju.

Szybki, z oryginalnymi rozwiązaniami pojazd dawał nadzieję na walkę o podium. Nad dopracowaniem konstrukcji studenci pracowali od kilku miesięcy. Zmienili koła, które stawiają mniejszy opór i wprowadzili rowerową przekładnię, pozwalającą na rozwinięcie większych prędkości.  Bolid skonstruowany przez kieleckich żaków to prawdziwe cacko wśród pojazdów, które walczyły o zwycięstwo.

W ciągu godziny pokonali na torze osiem okrążeń. Zwycięzcy – zespół z Gliwic zrobił ich trzynaście. Młodzi konstruktorzy z Politechniki Śląskiej od wielu lat nie dają szans konkurencji. W tym roku będą walczyć o mistrzostwo Europy w Wielkiej Brytanii.

Kielecka ekipa nie zamierza jednak odpuścić. Już pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które mają zmniejszyć wagę pojazdu. Elementy stalowe ustąpią miejsca aluminiowym, zmieni się też poszycie pojazdu i rama.

Kolejny test w przyszłym roku na torze w Bydgoszczy.