Politechnika Świętokrzyska dzieciom

Politechnika Świętokrzyska dzieciom

Gwar, śmiech, zdumienie, a czasem nawet przerażenie – wszystko, a nawet jeszcze więcej, towarzyszyło dzieciom, które odwiedziły Politechnikę Świętokrzyską 1 czerwca 2017 roku. Tego dnia bowiem uczelnia zamieniła się – specjalnie dla dzieci – w „Świat Młodego Odkrywcy”.

Co roku Politechnika Świętokrzyska przygotowuje jakąś niespodziankę na Dzień Dziecka w ramach akcji Politechnika Świętokrzyska dzieciom. W tym roku było nieco inaczej. Świat jest pełen tajemnic i zagadek czekających na zbadanie. Podczas Dnia Dziecka pozwolimy kilka z nich odkryć, ucząc przez zabawę. Podczas kilku godzin, nikt się nie nudził. Specjalne zajęcia i pokazy zostały przygotowane przez naszych pracowników, studentów i przyjaciół.

Na potrzeby dziecięcego święta, aule i sale wykładowe znacznie się zmieniły, a dzieci przygotowane prezentacje oglądały odwiedzając: „Planetę Robotów”, „Planetę Magicznego Azotu”, „Planetę Niskich Temperatur”, „Planetę Klocków”, „Chemiczną Planetę Higgsa ”, „Planetę Ciepła”, „Planetę Niewidzialnego”, „Planetę Dystansów” czy „Gniazdo Mechanicznego Orła”. Wszyscy, którzy się wcześniej zarejestrowali i odwiedzili nas tego dnia, mogli wcielić się w rolę odkrywców i badaczy, by poznać bliżej otaczający nas świat nauki i techniki.

Sądząc po reakcjach dzieci z pomysłem trafiliśmy w 10! Poniżej obszerna fotorelacja z całego wydarzenia.[Best_Wordpress_Gallery id=”137″ gal_title=”Dzień dziecka – ogolny”]


Planeta Azotu
[Best_Wordpress_Gallery id=”131″ gal_title=”Dzień dziecka – azot”]


Planeta Higgsa
[Best_Wordpress_Gallery id=”132″ gal_title=”Dzień dziecka – chemia”]


Planeta Ciepła
[Best_Wordpress_Gallery id=”133″ gal_title=”Dzień dziecka – cieplo”]


Gniazdo Mechanicznego Orła
[Best_Wordpress_Gallery id=”134″ gal_title=”Dzień dziecka – dron”]


Planeta Klocków
[Best_Wordpress_Gallery id=”135″ gal_title=”Dzień dziecka – klocki”]


Planeta Niewidzialnego
[Best_Wordpress_Gallery id=”136″ gal_title=”Dzień dziecka – niewidzialne”]


Planeta Robotów
[Best_Wordpress_Gallery id=”138″ gal_title=”Dzień dziecka – roboty”]


Planeta Rekordów
[Best_Wordpress_Gallery id=”139″ gal_title=”Dzień dziecka – sport”]


Planeta Zimna
[Best_Wordpress_Gallery id=”140″ gal_title=”Dzień dziecka – zimno”]


 

przejdź na stronę Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej