Platynowy Indeks

Platynowy Indeks

Nagrodą główną w konkursie „O Platynowy Indeks Politechniki Świętokrzyskiej” jest przepustka na wymarzone studia. Zwycięzcy nie muszą się martwić o wyniki na maturze, ponieważ zostaną przyjęci na Uczelnię z pominięciem tradycyjnego trybu rekrutacji.

Ruszył nabór do drugiej edycji konkursu naukowego organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską. Czekamy na zgłoszenia do 30 listopada!

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich z całej Polski. Rywalizacja rozgrywana jest drużynowo. Uczestnicy występują w ramach zespołów 2 do 5-osobowych.

Każda drużyna musi przygotować kompletne rozwiązanie problemu wybranego spośród tematów konkursowych i zaprezentować owoce swojej pracy przed komisją konkursową, w skład której wchodzą pracownicy uczelni i partnerzy z biznesu.

Zadania są bardzo ciekawe i obejmują różne dziedziny nauki. Wiele rozwiązań może w przyszłości znaleźć praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Praca przy konkretnych projektach jest doskonałą okazją dla uczniów, aby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności zdobyte na zajęciach w szkole – mówi Kamil Dziewit, rzecznik prasowy Politechniki Świętokrzyskiej.

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do rozwoju swoich talentów, zapoznanie ze środowiskiem akademickim oraz pokazanie możliwości studiowania na Politechnice Świętokrzyskiej, a następnie znalezienia zatrudnienia w wiodących firmach regionu.

Do pierwszej edycji zgłosiło się pięć drużyn. Uczniowie ze Staszowa, Skarżyska-Kamiennej i Kielce przez trzy miesiące pracowali pod okiem nauczycieli ze swojej szkoły i naukowców Politechniki Świętokrzyskiej.