Remont marzeń

Remont marzeń

Remontują mieszkania i stawiają na nogi tych, którzy nie radzą sobie sami. Fundacja Fabryki Marzeń z pomocą naszych studentów i pracowników wyremontowała mieszkanie Marty Możdźeń i jej córkom. O takiej rewolucji rodzina nawet nie marzyła.

Studentki kierunku architektura pod nadzorem pracowników naukowo-dydaktycznych mgr inż. arch. Małgorzaty Wijas oraz mgr inż. arch. Sylwii Mochockiej opracowały projekt remontu mieszkania w Bilczy koło Kielc należącego do rodziny w trudnej sytuacji materialnej.

Na podstawie koncepcji przygotowanej przez Studentki przeprowadzono generalny remont. Zmiany nastąpiły w podziale funkcjonalnym mieszkania. W jednym z pokoi powstała przestrzeń prywatna dla dwóch dziewczynek w wieku 10 i 12 lat. Natomiast pomieszczenie, które pełniło wcześniej rolę kuchni stało się mini salonem z aneksem kuchennym, a także przestrzenią prywatną rodziców. Dodatkowo rodzina otrzymała nową łazienkę.

Wolontariuszki z PŚk Dominika Skulska, Lidia Jańczy oraz Karolina Huk wykonały inwentaryzację mieszkania, wywiad z mieszkańcami oraz projekt remontu. Dodatkowo włączyli się w prace wykonawcze wykonując grafiki na ścianach w pokoju dziewczynek.