Technologie kobiecym okiem

Technologie kobiecym okiem

Kobiety wyruszają na podbój świata nowych technologii. Wakatów w branży IT przybywa, a firmy muszą dostosować się do nowych oczekiwań rynku. Na warsztatach w ośrodku pod Kielcami inspiracji na swoją przyszłość szuka 130 najlepszych informatyczek z kraju.

Ania, Monika i Daria – przełamują stereotypy i udowadniają, że informatyka nie jest zarezerwowana wyłącznie  dla mężczyzn. Monika chciała zostać psychologiem, na studia techniczne trafiła dzięki namowom kuzyna. Przy tworzeniu aplikacji mogłaby pracować godzinami.

Daria Purgał wybrała informatykę też przez przypadek. Na swoim kierunku jest rodzynkiem w męskiej ekipie. Studentki Politechniki Świętokrzyskiej to żywy przykład na to, że kobiety doskonale odnajdują się w środowisku zdominowanym przez mężczyzn. Wszystkie trzy marzą o karierze w branży IT. Chcą pokazać, że też potrafią być dobrymi programistami. Na warsztatach w ośrodku Polanika pod Kielcami niedostępny męski świat staje otworem przed wszystkimi miłośniczkami branży informatycznej. Przez pięć dni dziewczyny pogłębiają wiedzę i szukają pomysłów na siebie. W programie szkolenia, spotkania z mentorami i przykłady spektakularnych karier. Wyłącznie w wykonaniu kobiet.

W Polsce brakuje 50 tys. specjalistów od IT. Giganci nowych technologii korzystają głównie z męskiego wsparcia. Ze stratą dla siebie i całej gospodarki. Bo bez otwarcia na kobiety branża nie poradzi sobie z brakiem specjalistów. Dlatego nowy trend na rynku pracy, powinny wykorzystać firmy.