Specjaliści od cyberbezpieczeństwa

Specjaliści od cyberbezpieczeństwa

Politechnika Świętokrzyska będzie kształcić specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa. Uczelnia i IBM Polska planują uruchomić specjalność, a potem studia na kierunku cyberbezpieczeństwo. Na początek studenci i wykładowcy otrzymają bezpłatny dostęp do materiałów edukacyjnych i certyfikowanych szkoleń uznawanych na całym świecie. Eksperci z IBM włączą się w modyfikację programów studiów i zasilą kadry dydaktyczne Uczelni.

Niezmiernie się cieszę, że pozyskaliśmy tak ważnego partnera do współpracy i jestem pewien, że korzyści z podpisanej dzisiaj umowy będą czerpać przede wszystkim studenci – powiedział rektor Politechniki Świętokrzyskiej – mówi prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba.

Porozumienie zakłada, że Politechnika Świętokrzyska dołączy do programu IBM Skills Academy realizowanego przez technologicznego giganta.

Politechnika Świętokrzyska we współpracy z IBM będzie rozwijać umiejętności i programy nauczania. Zgodnie z porozumieniem współpraca będzie skoncentrowana przede wszystkim na obszarach cyberbezpieczeństwa, ale również sztucznej inteligencji, analityki danych, zastosowania chmury, blockchain czy komputerów kwantowych.

IBM będzie pomagać w rozwijaniu potrzebnych na rynku umiejętności i ulepszaniu programów nauczania poprzez udostępnianie wybranego oprogramowania, programów szkoleniowych i innych zasobów Inicjatywy Akademickiej IBM, zapewniając wykładowcom oraz studentom możliwość eksploracji zasobów edukacyjnych IBM oraz zapoznawania się z tematyką quantum, czy technologią blockchain.

IBM zadba również o podnoszenie umiejętności, organizując warsztaty dla studentów i pracowników Politechniki Świętokrzyskiej. Współpraca jest częścią globalnego zobowiązania IBM do podniesienia umiejętności 30 milionów ludzi do 2030 roku.