Sprawdzili się w Teście Coopera

Sprawdzili się w Teście Coopera

Kielczanie po raz szósty sprawdzili się w Teście Coopera

Za nami szósta edycja Testu Coopera dla Wszystkich. Tym razem w 12 minutowej próbie udział wzięło 254 osoby, co jest trzecim wynikiem w historii kieleckich „cooperów”. Lepiej było tylko w 2014 i 2015 roku. Jak zwykle biegali wszyscy chętni – od pięcioletniej Lenki do 78-letniego Pana Lechosława.

Pierwsza edycja Testu Coopera dla Wszystkich odbyła się w 2011 roku i od początku cieszyła się sporym zainteresowaniem biegaczy. W I edycji wzięło udział 233 biegaczy. Potem ta liczba jeszcze wzrastała, by apogeum osiągnąć w 2014 roku, kiedy to w próbie wzięło udział aż 424 śmiałków.

Jak co roku, tak i tym razem, najwięcej chętnych do sprawdzenia samego siebie, było rano. Pierwszy chętny – Sławomir Kołodziej, na stadionie zjawił się tuż po godzinie 8 – na godzinę przed startem! W teście brali udział „zawodowi” biegacze, ale też ludzi, którzy na co dzień nie uprawiają tego sportu. – Nie biegamy regularnie, ale w Teście Coopera co roku staramy się uczestniczyć. Na ten jeden raz udaje się zmotywać – mówią zgodnie Karolina i Rafał Iwanowie.

W Teście chętnie biorą udział pracownicy Politechniki Świętokrzyskiej. Kilka lat temu na bieżni biegał ówczesny rektor prof. Stanisław Adamczak, stałym uczestnikiem jest też prof. Jerzy Piotrowski. – Jest to wyzwanie, z którym zawsze warto się zmierzyć. Znów osiągnąłem podobny wynik, więc nie jest źle – mówił.

W biegu wzięły udział 254 osoby. Najmłodszym uczestnikiem była 5-letnia Lena Kukla, która trzymając tatę za rękę, przebiegła aż 2220 metrów. Natomiast najstarszym zawodnikiem był wspomniany 78-letni Lechosław Wawrzyniak, który przebiegł 2280 metrów.

Najlepszy wynik uzyskali 24-letni Jakub Brzóska i 41-letni Piotr Misztal, którzy przebiegli po 3320 metrów. Tym samym nie pobity został rekord Marcina Stokowca (3360 m). – Rekordowych osiągnięć w tym roku nie było, ale chodzi o to, żeby średni wynik wszystkich uczestników mieścił się w granicach norm dla poszczególnych kategorii. Z tym akurat było nie najgorzej – podkreślił Marek Kalwat z Centrum Sportu PŚk, koordynator Testu.

Organizatorem Testu Coopera w Kielcach był Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej i Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej.


Galeria zdjęć