Studenci zagraniczni PŚk odkrywają polską historię

Studenci zagraniczni PŚk odkrywają polską historię

Zamek Królewski w Chęcinach widział już nie jedno, w tym gości zagranicznych ze Szwecji w znacznej liczbie. 😉 Tym razem 27.05.2022 w pokojowych zamiarach przybyli studenci zagraniczni Politechniki Świętokrzyskiej. Była to grupa międzynarodowa, w większości składająca się z naszych regularnych studentów pochodzących między innymi z Indii, Malezji, Ghany, Maroko, Sudanu, Turcji, Hiszpanii. Wizyta na zamku była dla studentów również spotkaniem z polską historią i kulturą. Przewodnik zapoznał uczestników wycieczki ze postaciami królów Polski, których rzeźby można podziwiać wzdłuż traktu prowadzącego na zamek. Następnie studenci poznali historię zamku, podjęli wyzwanie wejścia na jedną z wież, by tam podziwiać widoki na okolicę, a także spróbowali swoich sił w potyczkach jako średniowieczni rycerze. Interesującym elementem wycieczki było też poznanie miasta, tak typowego dla polskiego krajobrazu a jednak nieco egzotycznego, gdy spojrzeć na nie oczami studenta z Afryki czy Azji.

Po wycieczce cała grupa udała się na posiłek do miejscowej karczmy. Dla wielu studentów była to dobra okazja by poznać się bliżej ze studentami zagranicznymi z innych kierunków studiów, podzielić się doświadczeniami i umówić na kolejne spotkania integracyjne.

Spotkania tego typu odbijają się szerokim echem w mediach społecznościowych naszych zagranicznych studentów, to też wielu ich znajomych i przyjaciół traktuje takie wyjścia jako świetną rekomendację Politechniki Świętokrzyskiej, co potwierdzają przybyli w kolejnych semestrach studenci z programu Erasmus+, oraz kandydaci na studia regularne, którzy o naszej uczelni dowiedzieli się od przyjaciół studiujących na PŚk.