Sukces na PGE Narodowym

Sukces na PGE Narodowym

Maciej Pauli z Politechniki Świętokrzyskiej zwyciężył w konkursie Modelmania podczas DPS Forum. Wydarzenie organizuje firma DPS Software na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Konkurs wzorowany na ogólnoświatowej edycji konkursu Modelmania, polega na jak najszybszym odtworzeniu w programie SOLIDWORKS modelu 3D z dokumentacji płaskiej. Liczy się czas oraz dokładność masy uzyskanego modelu. Studenci po raz pierwszy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w kategorii „EDU”. W tej konkurencji zwyciężył Maciej Pauli z PŚk z czasem 15:37 min. Niektórym uczestnikom wykonanie zadania zajęło prawie 1.5h. Jednocześnie uzyskany wynik uplasował go na wysokim czwartym miejscu na liście zawodowców. Studentów do startu przygotowywał prof. Ihor Rokach z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn.

Edukacja to bardzo ważna część działalności DPS Software. Firma od ponad 20 lat dba o to, aby przyszli inżynierowie i projektanci mieli dostęp do nowoczesnych narzędzi CAD/CAM oraz profesjonalnych szkoleń i międzynarodowej certyfikacji. Wszystko po to, aby mogli podnosić swoje kompetencje i byli konkurencyjni na rynku pracy.

DPS FORUM – Konferencja Nowoczesnych Technologii odbyła się 17 października na stadionie PGE Narodowy. To jeden z najważniejszych w Polsce eventów poświęconych oprogramowaniu i rozwiązaniom informatycznym dla przemysłu oraz biznesu i największe w Europie spotkanie użytkowników SOLIDWORKS.

Dzięki współpracy z koncernem SOLIDWORKS Corporation studenci Politechniki Świętokrzyskiej mają darmowy dostęp do wszystkich zawodowych certyfikatów. SOLIDWORKS to najchętniej wykorzystywany program do projektowania 3D.

Wyniki konkursu w kategorii EDU:
1. Maciej Pauli – Politechnika Świętokrzyska 15:37
2. Jan Oleszczuk –Politechnika Warszawska 18:39
3. Wiktor Nowak – Akademia Górniczo-Hutnicza 21:12

Fot. DPS Software