Fascynująca przygoda z nauką

Fascynująca przygoda z nauką

Eksperymenty i doświadczenia oraz nauka poprzez zabawę, ruszył kolejny semestr na Dziecięcej Politechnice Świętokrzyskiej. Uczelnia to idealne miejsce by rozpocząć prawdziwą przygodę z nauką i techniką.

W tym roku przeszło 220 małych żaków złożyło ślubowanie i odebrało indeksy. Na zajęciach będą mogli poczuć się, jak prawdziwi naukowcy.

Podczas uroczystej inauguracji wykład pt. „Początki nauki i techniki” wygłosił prof. Andrzej Okniński.  Zajęcia będą odbywać się w grupach wiekowych. Podczas czterech zjazdów, w jedną sobotę miesiąca, mali studenci poznają m.in. rodzinę pierwiastków, dowiedzą się jak wytresować komputer i jak mu rozkazywać, jak zrobić rzeźbę z metalu, czy jak zaszyfrować wiadomość. Nuda jest wykluczona.

Celem projektu jest promocja nauki – w szczególności kierunków technicznych. Tematy wykładów i warsztatów dla dzieci, dotyczą aspektów, które nie są uwzględnione w programach szkolnych. Obejmują wiele dziedzin nauki: architekturę, biologię, matematykę, fizykę, chemię, geologię, lotnictwo, informatykę, automatykę, robotykę i wiele innych.

Podczas zajęć na DPŚk dzieci mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania naukami ścisłym, mają również okazję poznać uczelnię. Zajęcia prowadzone są w salach wykładowych i laboratoriach, w których na co dzień odbywają się zajęcia dla studentów.

W najbliższym czasie oferta DPŚk zostanie poszerzona o kursy specjalistyczne z programowania i projektowania dla młodzieży, które będą prowadzić pracownicy naukowi Politechniki Świętokrzyskiej.

Kto nie zdążył zapisać się na I semestr zimowy 2018/2019, może dołączyć do małych studentów podczas semestru letniego 2018/2019. Więcej informacji na stronie www.tu.kielce.pl/dpsk i profilu Facebook https://www.facebook.com/DzieciecaPSk/przejdź na stronę Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej