Przyszłość branży IT

Przyszłość branży IT

Pierwszy Świętokrzyski Test z Informatyki już za nami. Miał zweryfikować wiedzę a najlepszym otworzyć drzwi do kariery. To odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy.

W teście wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci  z województwa świętokrzyskiego– w sumie ponad 120 osób. W projekt mocno zaangażowali się pracodawcy (Transition Technologies PSC i Altar sp. z o. o.). Współtworząc pytania do testu mogli nie tylko zweryfikować wiedzę studentów – ale także swoich potencjalnych pracowników.

Uczniowie odpowiadali na 45 pytań. Zakres tematyczny obejmował następujące zagadnienia: eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, lokalne sieci komputerowe i zarządzanie sieciami, użytkowanie pakietu biurowego oraz programowanie, tworzenie i administrowanie stron internetowych.

Test dla studentów składał się z 4 modułów po 20 pytań. Zakres tematyczny: wiedza ogólna, Java, bazy danych i front-end.

Projekt to kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Kielecki Park Technologiczny wspólnie z Politechniką Świętokrzyską. Patronat nad wydarzenie objęli: Wojewoda Świętokrzyski, Prezydent Miasta Kielce i Świętokrzyski Kuratora Oświaty. W organizację wydarzenia włączyli się studenci z koła naukowego XOR działającego na wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.


Laureaci w kategorii uczniowskiej:

  • Miejsce 1. Damian Hrabąszcz
  • Miejsce 2. Mateusz Basiński
  • Miejsce 3. Jakub Al-Khalili

Laureaci kategorii studenckiej:

  • Miejsce 1. Krzysztof Adamczyk
  • Miejsce 2. Tomasz Wegrzyn
  • Miejsce 3. Michał Grzesik

[Best_Wordpress_Gallery id=”278″ gal_title=”2018-03-14 Świętokrzyski test z informtyki”]