Tak spełniają się marzenia.

Tak spełniają się marzenia.

Mateusz Rogacki, student informatyki został laureatem konkursu „Seeds for the Future” firmy Huawei. W nagrodę wyjedzie na warsztaty technologiczne do Chin, które odbędą się w głównej siedzibie Huawei w Shenzhen.

Do udziału w konkursie przekonali mnie koledzy, którzy brali udział w poprzednich edycjach. Zgłosiłem się ponieważ chciałem doświadczyć czegoś nowego. Wyjazd do Chin to niepowtarzalna okazja do zdobycia praktycznej wiedzy o nowych technologiach oraz poznania tradycji i kultury dalekiego wschodu. To będzie przygoda mojego życia – mówi zwycięzca z Politechniki Świętokrzyskiej.

Żeby dostać się do finału trzeba było napisać pracę na jedno z wybranych zagadnień: 5G – ewolucja czy rewolucja w łączności bezprzewodowej, Internet of Things – potencjał nowych urządzeń w gromadzeniu i wysyłaniu danych, Smart City – współpraca biznesu i nauki na rzecz cyfryzacji, Kierunki rozwoju cloud computing, Safe City, czyli nowe granice bezpieczeństwa. Mateusz postawił na temat „Internet of Things”.

Szkolenia w siedzibie firmy będą prowadzone przez najlepszych ekspertów z dziedziny ICT. Podczas zajęć młodzi informatycy będą korzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów chińskiego potentata IT.


Lista laureatów:

  • Mateusz Rogacki z Politechniki Świętokrzyskiej
  • Agata Juretko z Politechniki Śląskiej,
  • Cezary Dawidowski z Wojskowej Akademii Technicznej
  • Paweł Grochocki i Krzysztof Palczewski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.