Senioriada Świętokrzyska 2018

Senioriada Świętokrzyska 2018

W dniu 10.05.2018 r.  na zielonym terenie Restauracji Stangret w Kielcach odbyła się impreza sportowa pn.: „Senioriada Świętokrzyska 2018”.

Organizatorami spotkania był Świętokrzyski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku „Ponad Czasem”.

Impreza miała nie tylko charakter sportowy, ale również integracyjny, aby wspólnie, miło i aktywnie spędzić wolny czas. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w pięciu dyscyplinach, tj. łucznictwo, rzut lotką do tarczy, rzut na odległość, rzut wolny do kosza, strzał piłką do bramki.  W przerwie imprezy wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów. Po zakończeniu zawodów odbyła się uroczysta dekoracja. Na zawodników czekały puchary, które wręczała znana kielecka lekkoatletka Teresa Pietrzyk wraz z Teresą Grembą, Z-cą Prezesa Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nasi słuchacze wrócili aż z 7 pucharami. Symboliczne puchary otrzymały również Uniwersytety biorące udział w spotkaniu.

W drugiej części spotkania, Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku „Ponad Czasem” zaprosił wszystkich uczestników „Senioriady” na pląsy przy muzyce prowadzone przez DJ.

Organizatorom imprezy pomagało liczne grono wolontariuszy.