W trosce o studenta

W trosce o studenta

Zawodowi doradcy będą pomagać studentom Politechniki Świętokrzyskiej w znalezieniu pracy. Uczelnia i WUP podpisały porozumienie o współpracy.

By zdobyć dobrą pracę nie wystarczy tylko skończyć studia. Od tego, jak się zaprezentujemy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, zależy nasze przyjęcie do wymarzonej pracy. Warto zatem znać podstawowe zasady kreowania własnego wizerunku. Eksperci są przekonani, że mamy – jako kandydaci i pracownicy – ogromny wpływ na to, jak inni będą nas postrzegać. Na co więc zwracać uwagę w komunikacji? Na te i inne pytania studentom podpowiadać będą eksperci.  Doradcy ułatwią też kontakty z przedsiębiorcami z naszego regionu.

„Nasi doradcy doradzają studentom jak poruszać się na rynku pracy, ale brakuje styku między przedsiębiorcą, a pracownikiem i chcemy tę lukę wypełnić – twierdzi Arkadiusz Piecyk, dyrektor WUP w Kielcach. 

Prawie 80 procent studentów uczelni nie ma problemów ze znalezieniem pracy.

Wszelkie działania zmierzające do nawiązania różnego tego typu porozumień z przedsiębiorcami żeby zwiększyć ten odsetek tych, którzy uzyskują po naszej uczelni pracę jest jak najbardziej cenny „– mówi prof. dr hab. inż. Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.