Gotowi do matury?

Gotowi do matury?

Kilka tysięcy licealistów i jedno ważne pytanie: jaką ścieżkę kariery wybrać? Odpowiedź można było dziś znaleźć w murach Politechniki Świętokrzyskiej. Wystartował kolejny Salon Maturzystów czyli kopalnia informacji o wymaganiach, procedurach, postępowaniu w sytuacjach awaryjnych podczas maturalnego egzaminu. Uczniowie ostatnich klas już głowią się jakie przedmioty wybrać a czasu na decyzję jest niewiele. Wstępne deklaracje trzeba złożyć do końca września.

Porady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej czy spotkania z uczelniami to bardzo duża wartość. Wybierając przedmioty maturalne, uczniowie myślą, jaki kierunek, jaką uczelnię wybrać — mówi Magda Rulska, Perspektywy.

Dzięki prezentacjom ekspertów OKE w Łodzi, maturzyści poznają szczegółowo wymagania i procedury egzaminu. To wiedza, która z pewnością zaprocentuje podczas matury,  pomoże im osiągnąć lepszy wynik i świadomie wybrać studia.

Maturzyści są dziś bardziej świadomi oczekiwań, co do uczelni, którą chcieliby ukończyć. Ważna jest zatem renoma, ale również dostępność kierunków nauczania – mówi Danuta Zakrzewska, dyrektor OKE w Łodzi.

Stoisk podczas salonu było kilkanaście, a na każdym inna oferta dla przyszłych studentów. Swoją ofertę kształcenia przedstawili maturzystom uczelnie z Kielc, Krakowa, Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Lublina. Na wybór edukacyjnej ścieżki, przyszli maturzyści mają jeszcze osiem miesięcy.