Zagramy o medale

Zagramy o medale

To pierwszy taki wynik w historii! Drużyna Politechniki Świętokrzyskiej zajęła pierwsze miejsce w zawodach półfinałowych Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu. Do Kielc przyjechało 14 zespołów z województwa podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Podzielone na cztery grupy zespoły rywalizowały w dwóch halach o awans do ćwierćfinałów.

W fazie grupowej zespół AZS Politechniki Świętokrzyskiej zmierzył się z Uniwersytetem Rzeszowskim, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie. Po dwóch zwycięstwach kolejno 5:1 i 2:0 oraz porażką 0:2 w ostatnim meczu grupowym z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie drużyna AZS Politechniki Świętokrzyskiej zajęła pierwsze miejsce w grupie i wywalczyła awans do ćwierćfinałów.

Kolejną drużyną, która stanęła na drodze naszego AZS-u była Politechnika Rzeszowska. Po emocjonalnym meczu (zakończonym wynikiem 7:1) drużyna Politechniki Świętokrzyskiej awansowała do półfinału rozgrywek i zapewniła sobie awans do dalszej fazy rozgrywek mistrzowskich na szczeblu krajowym.

W półfinale reprezentanci PŚk pokonali kolegów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 5:2 i awansowali do finału rozgrywek. Tam czekali na nich studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Po wyrównanym spotkaniu, losy turnieju rozstrzygnęły się w serii rzutów karnych, gdzie kielczanie zwyciężyli 3:2. Tym samym AZS Politechnika Świętokrzyska wygrał całe rozgrywki i zapewnił sobie pierwsze historyczne miejsce w rozgrywkach na tym szczeblu. Nasz zespół czeka wyjazd do Poznania gdzie wkrótce będą walczyć o medale w Finałach Akademickich Mistrzostw Polski z najlepszymi drużynami w Polsce.

Skład Politechniki Świętokrzyskiej: Bartłomiej Majcherczyk , Mateusz Rogulski, Mateusz Zawadzki, Michał Łyczek, Jakub Tekiel, Jakub Jaśkiewicz, Bartłomiej Papros, Krystian Bożęcki, Tomasz Bębas, Jakub Postawa, Dawid Lesik, Michał Gajos, Tomasz Gaj, Paweł Anioł , Mateusz Słoka
Opiekun: Artur Obarzanek.