Znamy pierwsze wyniki rekrutacji

Znamy pierwsze wyniki rekrutacji

Są już wyniki rekrutacji podstawowej na Politechnikę Świętokrzyską. Zakończył się pierwszy etap naboru na poszczególne kierunki. Elektroniczna rejestracja kandydatów trwała do 14 lipca br. W czołówce niezmiennie: informatyka, budownictwo, automatyka i robotyka, ekonomia, logistyka i odnawialne źródła energii. Informatykę chce studiować 315 osób, połowę mniej budownictwo. Na automatykę i robotykę zgłosiło się ponad 100 chętnych.

Łączna liczba kandydatów na studia pierwszego stopnia wyniosła 1951 na 2500 przygotowanych miejsc, w tym 1536 zgłoszeń na studia stacjonarne i 415 niestacjonarne. To zdecydowanie więcej niż dwa lata temu i mniej niż w 2020 roku.

Poprzedni rok był wyjątkowy pod względem zgłoszeń, ale też wyjątkowy pod względem liczby studentów, którzy zrezygnowali z kształcenia na uczelni – powiedział podczas konferencji prof. Artur Maciąg prorektor ds. studenckich i dydaktyki.

Prof. Artur Maciąg zapewnia, że uczelnia zrobi wszystko by od października ruszyły zajęcia stacjonarnie. Osoby, które się nie dostały będą miały drugą szansę. Od jutra rusza rekrutacja uzupełniająca na wszystkie kierunki w ofercie edukacyjnej PŚk. Ostateczne wyniki naboru na studia będą znane pod koniec września.