Gra o karierę

Gra o karierę

Akademickie Centrum Kariery Politechniki Świętokrzyskiej wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach włączyło się w II edycję ogólnopolskiego projektu „Gra o Karierę – Biura Karier dla Ciebie”, powstałego z ramienia Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP.

W ramach tego projektu Akademickie Centrum Kariery PŚk w dniu 10 kwietnia br. zorganizowało praktyczne warsztaty, w których wzięło udział ponad 30 studentów. Na początek odbyły się warsztaty o tajnikach rekrutacji – „Wyłonić najlepszych – metoda AC/DC”. W trakcie spotkania padło wiele pomysłów i rozwiązań, jak wypaść najlepiej podczas rozmowy z pracodawcą i zdobyć upragnioną pracę. Największym jednak zainteresowaniem wśród studentów cieszyły się następne warsztaty – „Stres, czy to brzmi groźnie?”. Podczas spotkania wypracowano różne strategie konstruktywnego radzenia sobie ze stresem, a prowadzący dzielili się z uczestnikami własnymi doświadczeniami w trudnych sytuacjach. Na sali była moc, ciekawość i otwartość płynąca od uczestniczących w warsztatach.

W tym samym czasie odbywały się indywidualne konsultacje „Jaka kariera dla inżyniera” z doradcami zawodowymi Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. Spotkanie było okazją do lepszego poznania samego siebie, określenia typu osobowości oraz naturalnych predyspozycji zawodowych, co jest pierwszym, fundamentalnym krokiem w planowaniu kariery, aby odnieść sukces zawodowy.

Kolejną okazją do skorzystania z indywidualnych porad zawodowych będą trzy spotkania: 17 kwietnia (bud. C – parter), 8 maja (bud. B – parter) i 5 czerwca (bud. D parter). Już teraz serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje – otwarte dla wszystkich, bez zapisów!