Na szczyt rankingu milionerów

Na szczyt rankingu milionerów

Politechnika Świętokrzyska na wysokim 2 miejscu w Polsce w Rankingu Szkół Wyższych mierzony majątkiem najbogatszych Polaków 2019. Trzecią już edycję Rankingu przygotowała firma Pracownia Ekonomiczna 2033.

Zestawienie składa się z trzech części. Pierwsza pokazuje, która uczelnia statystycznie ma największe szanse, aby wychować przyszłego miliardera. Sprawdzano więc, które z polskich uczelni mogą pochwalić się największą liczbą absolwentów z majątkiem przekraczającym 100 milionów euro. W tej kategorii bezkonkurencyjna jest Akademia Górniczo-Hutnicza imienia Stanisława Staszica w Krakowie.

Druga część rankingu została przygotowana w oparciu o wartość zgromadzonego majątku najbogatszych absolwentów danych uczelni. Podium zestawienia pozostało w niezmienionej konstelacji. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na drugie miejsce awansowała Politechnika Świętokrzyska w Kielcach.

Jednym z najbardziej znanych milionerów, którzy ukończyli studia na Politechnice Świętokrzyskiej jest Michał Sołowow. W portfelu inwestycyjnym biznesmena z Kielc znajdują się takie spółki jak Synthos, Barlinek czy Cersanit. W 2019 roku został najbogatszym Polakiem.

Więcej na stronie www.pracownia2033.pl