Lecimy na Marsa!

Lecimy na Marsa!

Marsjański Łazik „Impuls” gotowy do startu. Na tydzień przed European Rover Chalange możliwości robota prezentowali w Kielcach jego konstruktorzy. Do walki o podium szykuje się też druga kielecka drużyna – FUPLA.

Jeszcze pięć lat temu nikt nie wierzył, że zespół z Kielc jest w stanie rywalizować z najlepszymi drużynami świata. Dziś to jedni z najlepszych konstruktorów , którzy na swoim koncie mają pasmo sukcesów.

Ostatnia wygrana w zawodach rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych pokazała, że łazik „Impuls” liczy się w międzynarodowej stawce. Pierwsze miejsce na pustyni Utah udowodniło, że sukcesy drużyny to nie przypadek . Dziś studenci PŚk znów stoją przed kolejnym wyzwaniem. Są jednym z faworytów zawodów European Rover Challenge, które już za tydzień rozpoczną się w Kielcach.

Przy kampusie kieleckiej uczelni trwa właśnie formowanie marsjańskiego pola, które swoim kształtem, kolorem imitować będzie powierzchnię Czerwonej Planety. Na tym torze zawodnicy rywalizować będą w czterech konkurencjach terenowych, które mają pokazać możliwości robota i jego zdalnej nawigacji.

Żeby stanąć na podium zawodów trzeba pokonać 40 zespołów z 15 krajów świata.