Politechnika Świętokrzyska dzieciom – Świat Młodego Odkrywcy 2022

Politechnika Świętokrzyska dzieciom – Świat Młodego Odkrywcy 2022

Kilkuset uczniów ze szkół podstawowych Kielc i okolic dziś odwiedzi mury Politechniki Świętokrzyskiej aby organoleptycznie zbadać świat nauki i techniki.

Dziecięcą Politechnika Świętokrzyska zaprosiła najmłodszych na naszą uczelnię, aby w sposób naukowy spędziły Dzień Dziecka.

Podczas wydarzenia „Politechnika Świętokrzyska dzieciom – Świat Młodego Odkrywcy 2022, czyli Festiwalu Nauki i Techniki dla najmłodszych” aule i sale wykładowe, zwykle niedostępne dla dzieci, staną się „poligonem doświadczalnym”, na którym najmłodsi, wcielając się w rolę odkrywców, będą mieli okazję poznać bliżej świat nauki.

W tym roku Politechnika Świętokrzyska przygotowała dla 1400 odktywców, który odwiedzą dziś uczelnię, rekordową liczbę pokazów i prezentacji.

Dzięki takim akcjom najmłodsi mają szansę „wyprzedzić czas” i znaleźć się w miejscach kojarzonych z nauką i przeznaczonych głównie dla dorosłych. To dobra okazja, by jeszcze bardziej wyostrzyć apetyt na wiedzę. Być może w przyszłości młodzi pasjonaci wrócą tu już w nieco innej roli.

W tym roku „naukowy labirynt” obejmował 62 miejsca, w których można było zobaczyć ciekawe pokazy.Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków
Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu
Społeczna Odpowiedzialność Nauki.