Porażamy pozytywną energią

Porażamy pozytywną energią

Trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego, laptopa czy internetu. Chętnie korzystamy z dobrodziejstw techniki, bo dzięki nim życie staje się łatwiejsze. Są one dziełem ludzi, którzy połączyli wiedzę z technologicznym wizjonerstwem. Do zdobywania właśnie takiej wiedzy zaprasza Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej. Jeżeli zatem jesteś przekonany, że odnajdziesz się w świecie nowych technologii, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to na pewno jest to Wydział dla Ciebie!


Drzwi do przyszłości szeroko otwarte

Absolwenci Wydziału nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

Wielu obejmuje stanowiska w zarządach spółek i firm o uznanej marce, zakłada i prowadzi własne, dobrze prosperujące przedsiębiorstwa, albo znajduje zatrudnienie w Polsce i za granicą w renomowanych korporacjach.  Żeby znaleźć naprawdę ciekawą pracę, trzeba się specjalizować. Politechnika Świętokrzyska oferuje kilka ciekawych możliwości. Do wyboru cztery kierunki kształcenia:

 • Elektrotechnika – to kierunek dla kandydatów, którzy nie boją się prądu elektrycznego, lubią wyzwania i mają zainteresowania techniczne, a ich ulubionymi przedmiotami do tej pory były matematyka i fizyka. Studia na elektrotechnice można realizować w zakresie specjalności: automatyka, przetwarzanie i użytkowanie energii elektrycznej, elektronika przemysłowa i energoelektronika oraz komputerowych systemów pomiarowych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak jest zbudowany i jak działa silnik elektryczny lub transformator, albo jak zaprojektować system automatycznego sterowania procesem produkcyjnym – kierunek elektrotechnika właśnie to umożliwia. Wiedzę i umiejętności zdobyte na tym kierunku można w przyszłości wykorzystać przy budowie i projektowaniu instalacji elektrycznych, oświetleniowych lub teletechnicznych. Nasi absolwenci są wysoko cenionymi i poszukiwanymi specjalistami w branży projektowej.
 • Informatyka – kierunek zapewnia zdobycie jednego z najbardziej poszukiwanego na rynku zawodu. Kandydaci na ten kierunek powinni się wykazywać umiejętnością analitycznego i logicznego myślenia, interesować się rozwiązywaniem skomplikowanych problemów za pomocą komputera. Podczas studiów studenci poznają tajniki projektowania złożonych aplikacji internetowych, nauczą się tworzyć gry komputerowe i programy na urządzenia mobilne takie jak smartfony i tablety.  Absolwenci tego kierunku charakteryzują się dużą kreatywnością,  pomysłowością i umiejętnością myślenia komputacyjnego.  Umiejętności nabyte podczas studiów można wykorzystać pracując w firmach tworzących oprogramowanie komputerowe, w administrowaniu systemami informatycznymi czy prowadząc własną działalność gospodarczą z zakresu usług informatycznych.
 • Energetyka – kierunek dla ambitnych, którzy lubią moc i energię. Kandydat na ten kierunek musi pasjonować się wytwarzaniem energii w sposób konwencjonalny i niekonwencjonalny. Studia na kierunku energetyka nauczą studenta technik wytwarzania energii w dużych elektrowniach zawodowych cieplnych, wodnych oraz z wykorzystaniem źródeł odnawialnych, a praca w tym zawodzie daje dużo satysfakcji osobistych i finansowych. Energia potrzebna jest w każdej dziedzinie życia, w związku z tym specjaliści od wytwarzania energii i gospodarowania energią w sposób efektywny są bardzo poszukiwani na rynku pracy.
 • Elektronika i Telekomunikacja – Jeżeli zamierzasz pracować w ciekawym zawodzie – wybierz – kierunek Elektronika i telekomunikacja – Studia te stanowią świetną podstawę do specjalizacji w zakresie różnych dziedzin – nie tylko elektroniki i telekomunikacji ale i informatyki.

Osoby, które zamierzają studiować na tym kierunku powinny charakteryzować się umiejętnością logicznego myślenia, zdolnościami analitycznymi oraz wiedzą w zakresie matematyki i fizyki. Studia pozwalają realizować zainteresowania oraz poszerzyć wiedzę z różnych obszarów elektroniki profesjonalnej i użytkowej, współczesnych układów i systemów teleinformatycznych, technik informacyjno-pomiarowych oraz przetwarzania danych. Oferujemy również zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania, wytwarzania, eksploatacji, testowania i obsługi serwisowej układów, urządzeń oraz systemów elektronicznych i teleinformatycznych.  Kierunek ten możesz studiować na studiach I stopnia uzyskując tytuł inżyniera


DROGA DO PASJI

Wydział WEAiI  jest miejscem, w którym można rozwijać zainteresowania. Warto wstąpić do któregoś z działających tu studenckich kół naukowych. Jeżeli masz ciekawe pomysły, to otrzymasz pomoc w ich realizacji. Koła skupiają pasjonatów, którzy – podobnie jak ty – chcą szybko przejść od suchej teorii do praktyki.

 • Studenckie Koło Naukowe Fotoników „FOTON” swoją działalność prowadzi od roku 2000. Członkowie Koła mają możliwość uczestniczą w konferencjach naukowych (krajowych oraz międzynarodowych), podczas których poznają nowe dziedziny nauki oraz najnowsze technologie. Zdobyte publikacje naukowe stanowią ich solidną podstawę dorobku naukowego. Udział w seminariach i konferencjach międzynarodowych oraz praktyki i staże zagraniczne pozwalają na doskonalenie języków obcych oraz zdolności publicznego prezentowania swoich poglądów. Praca w Kole to ponadto dobra zabawa. Organizujemy szereg ciekawych wycieczek tematycznych, zarówno rekreacyjnych jak i ściśle naukowych.
 • Studenckie Koło Naukowe Fupla jest grupą ludzi pasjonujących się zagadnieniami związanymi z automatyką, robotyką, elektroniką oraz informatyką. Do dyspozycji studentów są komputery, sterowniki PLC oraz różne urządzenia mechatroniczne, w tym kilka rodzajów robotów  mobilnych i manipulacyjnych. Istotną częścią działalności jest rywalizacja w konkursach. W przeszłości studenci osiągali sukcesy w TI Innovation Challenge,  TT HI-TECH. Jednym z najbardziej zaawansowanych projektów realizowanych przez studentów jest budowa łazika marsjańskiego, który pozwala na rywalizację w zawodach European Rover Challenge.
 • Koło Naukowe „XOR” skupia pasjonatów informatyki, młodych programistów i
  zapalonych twórców systemów automatyzujących codzienne zadania. Działa od paru miesięcy, ale rozwija się bardzo szybko. Firma, z którą współpracuje
  koło, prowadzi warsztaty z programowania dla studentów. Tworzą system
  smart-home, który wkrótce zaprezentują. Dołączenie do nich to gwarancja
  sukcesu i rozwoju!
 • Koło naukowe Energetyk pozwala poszerzać swoją pasję poprzez wizyty studyjne w obiektach energetycznych. Ma na celu ugruntowanie wiedzy zdobytej na uczelni z rozwiązaniami stosowanymi w praktyce.

 

dołącz do nas!