Lubisz działać? Masz czas w sobotę? Zapraszamy do nas. Poznasz ciekawych ludzi – zarówno Twoich rówieśników, czyli innych wolontariuszy, jak i współpracujących z nami wybitnych wykładowców. Doświadczenie, które zdobędziesz dziś, zaprocentuje w przyszłości. Do Twych zadań będzie należało: obsługa zajęć (przygotowanie recepcji, sprawdzenie listy obecności), opieka nad grupą w czasie zajęć, pomoc wykładowcy oraz słuchaczom podczas warsztatów, aktywny udział w zajęciach, jako pomocnik prowadzącego.

W każdym semestrze Wolontariusze – fantastyczne osoby – pomagają realizować misję Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej
– rozbudzać dziecięcą ciekawość.

Wolontariusze są częścią naszego zespołu. Dzięki ich pomocy, możemy wspólnie realizować zajęcia edukacyjne dla setek dzieci. Wolontariuszem może być osoba w każdym wieku – możesz być nastolatkiem, studentem/studentką, osobą pracującą czy seniorem – każdemu oferujemy satysfakcjonujące go zajęcie. Dla młodych osób wolontariat jest początkiem zawodowej ścieżki. Zależy nam, żeby był to czas wszechstronnego rozwoju i zdobywania cennego doświadczenia. Osobom dorosłym wolontariat daje możliwość wykorzystania własnych doświadczeń i umiejętności, a także ogromną satysfakcję.

Jak nam pomożesz?

 • zaopiekujesz się dziećmi przed i w trakcie zajęć,
 • wpłyniesz na sprawny przebieg zajęć,
 • wesprzesz przygotowywanie materiałów edukacyjnych,
 • weźmiesz udział w pracach administracyjnych,
 • wesprzesz naukowców w trakcie zajęć,
 • rozwiniesz pasje dzieci.

Poczujesz się potrzebny!

Chcesz zostać naszym wolontariuszem? Zobacz, co możemy ci zaoferować

Oferta dla uczniów szkół średnich

Jesteś uczniem szkoły średniej i chciałbyś poznać fajnych ludzi? Spędzić czas w miłej atmosferze, świetnie się przy tym bawiąc? Zapraszamy do wolontariatu dla nastolatków. Jako nasz wolontariusz rozwiniesz umiejętności interpersonalne, sprawdzisz się w różnorodnych rolach (koordynator, organizator, opiekun dzieci itp.). Sam będziesz mógł decydować, które zadania sprawiają ci większą frajdę i najbardziej cię rozwijają.

Weźmiesz udział w fascynujących zajęciach z naukowcami DPŚk, odwiedzisz niedostępne na co dzień laboratoria i inne miejsca związane z nauką od kuchni.

Otrzymasz także zaświadczenia i referencje. Dostosujemy się do twojego planu zajęć. W zamian oczekujemy zaangażowania, kreatywności, sumienności i odpowiedzialności.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Oferta dla studentów

Studiujesz i chcesz zagospodarować swój wolny czas w wyjątkowy sposób?
Zrobić coś kreatywnego, zdobyć doświadczenie zawodowe, praktyki? Jako nasz wolontariusz zdobędziesz doświadczenie w opiece nad dziećmi, rozwiniesz umiejętności interpersonalne, sprawdzisz się w różnorodnych rolach (koordynator, organizator, opiekun, itp.).
Sam będziesz mógł decydować, które zadania sprawiają ci większą frajdę i najbardziej cię rozwijają.

Weźmiesz udział w fascynujących zajęciach z naukowcami DPŚk, odwiedzisz niedostępne na co dzień laboratoria i inne miejsca związane z nauką od kuchni.

Otrzymasz także zaświadczenia i referencje. Dostosujemy się do twojego planu zajęć. W zamian oczekujemy zaangażowania, kreatywności, sumienności i odpowiedzialności.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Oferta dla osób pracujących

Pracujesz, ale masz trochę wolnego czasu, by pomagać innym? Zapraszamy do wolontariatu, dzięki któremu poczujesz wielką satysfakcję, poznasz wyjątkowych ludzi i miło spędzisz czas. Jako nasz wolontariusz zdobędziesz doświadczenie w opiece nad dziećmi, rozwiniesz umiejętności interpersonalne, sprawdzisz się w różnorodnych rolach (koordynator, organizator, opiekun, itp.). Sam będziesz mógł decydować, które zadania dają ci najwięcej satysfakcji i najbardziej cię rozwijają.

Weźmiesz udział w fascynujących zajęciach z naukowcami DPŚk, odwiedzisz niedostępne na co dzień laboratoria i inne miejsca związane z nauką od kuchni.

Otrzymasz także zaświadczenia i referencje. Dostosujemy się do twojego planu zajęć. W zamian oczekujemy zaangażowania, kreatywności, sumienności i odpowiedzialności.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Oferta dla seniorów

Bycie seniorem nie musi oznaczać zakończenia aktywności zawodowej. To świetny czas na niezobowiązującą współpracę w ramach wolontariatu. Zapraszamy do naszego zespołu – miejsca międzypokoleniowych spotkań, w którym młodzi dzielą się swoją energią, a starsi doświadczeniem. Jako nasz wolontariusz będziesz mógł miło i aktywnie spędzić czas – wspólnie ustalimy, jakie zadania najbardziej ci odpowiadają.

Możesz opiekować się dziećmi przed i w trakcie zajęć na Dziecięcej Politechnice Świętokrzyskiej (w soboty), pomóc w przygotowaniu warsztatów i wykładów czy w pracach administracyjnych (od pon. do pt.). Dzięki temu będziesz mógł na nowo odkryć świat nauki i poznać wyjątkowych ludzi. Weźmiesz udział w fascynujących zajęciach z naukowcami DPŚk, odwiedzisz niedostępne na co dzień laboratoria i inne miejsca związane z nauką od kuchni.
Jedyne, czego oczekujemy, to zaangażowanie, sumienność i odpowiedzialność.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Wolontariusz DPŚk – kim jest i co może zyskać?

Motywacje wolontariuszy są bardzo różne – niektórzy przychodzą na zajęcia DPŚk, bo lubią pracować z dziećmi, studenci mogą uczyć się od naukowców i ekspertów DPŚk, seniorzy przychodzą na zajęcia, bo marzą o powrocie na studia, a wolontariat na DPŚk im to umożliwia.

Inspirująca atmosfera, jaka panuje na sobotnich zajęciach skupia wokół działań DPŚk bardzo wielu wolontariuszy z różnych środowisk.

Wolontariat w DPŚk to również okazja do rozwoju. Oferujemy wolontariuszom wiedzę i możliwość nabycia konkretnych umiejętności: koordynacji działań, aktywnych metod pracy z dziećmi, rozwijania się oraz warsztatu naukowego.

OBOWIĄZKI WOLONTARIUSZA

Zakres obowiązków wolontariusza w ramach spotkań DPŚk, w zależności od jego indywidualnych preferencji, obejmuje:

 • czynności związane z organizacją spotkania tj. czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci podczas zajęć, obsługa punktów rejestracyjnych,
 • czynności koordynujące i monitorujące pracę dzieci podczas warsztatów.

 

PROFIL WOLONTARIUSZA DPŚk

Szukamy osób:

 • uśmiechniętych,
 • odpowiedzialnych,
 • dojrzałych emocjonalnie,
 • komunikatywnych,
 • otwartych na pracę z dziećmi,
 • dyspozycyjnych w ramach spotkań przewidzianych przez program zajęć danego semestru (jedna sobota w miesiącu)

 Co otrzymuje wolontariusz?

 • Koszulkę wolontariusza
 • Niepowtarzalne doświadczenie
 • Referencje
 • Uczestniczy w spotkaniach motywacyjno-integracyjnych zespołu

OFERUJEMY

 • udział w prestiżowym projekcie edukacyjnym,
 • możliwość zdobycia doświadczenia w pracy z dziećmi,
 • szansę podniesienia swoich kwalifikacji w zakresie monitorowania i koordynowania prac grupowych,
 • współpracę z nauczycielami akademickimi oraz niezależnymi ekspertami z różnych dziedzin nauki i techniki,
 • zaświadczenie o udziale w projekcie zawierające opinię dyrektora DPŚk.

Lubisz coś robić dla innych? Chciałbyś zdobyć nowe doświadczenia? Masz własny ciekawy pomysł, który chcesz zrealizować? Wesprzyj nas swoim czasem! Jesteśmy otwarci na współpracę i nowe inicjatywy – skontaktuj się z nami już dziś!

Jeżeli chcesz być wolontariuszem, a brakuje Ci konkretnych pomysłów, masz trochę czasu i chęci do działania, zapraszamy do udziału w naszym projekcie.

Wiek nie gra roli – jesteś uczniem, studentem, osobą pracującą lub seniorem – potrzebujemy Cię!

Organizowane zajęcia, festiwale naukowe i inne imprezy, to ogromna ilość pracy, ale także dużo dobrej zabawy, uśmiechu, a przede wszystkim satysfakcji i ciekawego doświadczenia. Potrzebujemy przede wszystkim osób, które będą wspierać organizację naszych zajęć Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej w budynkach dydaktycznych uczelni.

 

Potrafisz się zaangażować? Dołącz do nas!

Masz pytania?
Jesteś zainteresowany/a udziałem w projekcie?

Prześlij swoje zgłoszenie na adres: aduda@tu.kielce.pl, zawierające:

 • Imię
 • Nazwisko
 • e-mail
 • Numer telefonu
 • Czym się zajmujesz (uczę się/studiuję/pracuję/inne – jakie)