Wyjątkowi goście

Wyjątkowi goście

Wyjątkowi goście w murach Politechniki Świętokrzyskiej. Kielecką uczelnię odwiedzili stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia. 800 stypendystów” przyjechało do Kielc na wakacyjny obóz. Zwiedzają miasto i dzielą się świadectwem wiary.

Każde miasto ma swoją specyfikę i ono samo wyznacza treść, choćby dlatego, że ma inną ofertę uczelni. Tu zaczęliśmy od Politechniki Świętokrzyskiej. To jest ważne dla młodych ludzi, którzy wkrótce będą wybierać miejsce studiów, a dziś bardzo często się zdarza, że miejsce studiowania staje się później miejscem zamieszkania„- mówi ks. Dariusz Kowlaczyk, prezes Fundacji.

Młodzi ludzie zwiedzali w poniedziałek  uczelnię, wzięli  udział w zajęciach i warsztatach. Oglądali konstruowane przez studentów łaziki marsjańskie i poznawali zasady programowania. W murach uczelni spędzili kilka godzin. Niektórzy z nich już niebawem staną w szranki o indeksy .

„Wybór właściwej uczelni jest dla mnie w tej chwili najważniejszy. Chcę, co prawda, studiować w Warszawie, ale gdyby mi się nie udało tam dostać to muszę poszukać czegoś w zamian„- mówi Ola, przed którą najważniejsza decyzja już za dwa lata.

By zostać stypendystą Fundacji, trzeba spełnić kilka kryteriów, związanych m.in. ze średnią ocen. Należy być mieszkańcem miejscowości, w której liczba mieszkańców nie przekracza 20 tys., a dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć określonego wskaźnika.

Obecnie stypendystami Fundacji jest 2 tys. osób w całej Polsce, kolejnych 5 tys. zakończyło już uczestnictwo w programie pomocowym.