Politechnika Świętokrzyska prowadzi rekrutację kandydatów do szkoły doktorskiej w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinach:

oraz w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie:

krok po kroku

  • Rejestracja internetowa kandydatów
    Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie przez Internet (Uniwersytecki System Obsługi Studiów, Internetowa Rekrutacja Kandydatów, USOS-IRK). Kandydaci zakładają osobiste konta rejestracyjne (identyfikatorem konta jest numer wygenerowany przez USOS-IRK). Po weryfikacji danych oraz zaakceptowaniu klauzuli informacyjnej możliwe jest wprowadzenie danych niezbędnych w procesie kwalifikacyjnym, w tym również danych o wykształceniu. Kandydat ponosi konsekwencje błędnego wypełnienia poszczególnych pól formularzy, ich niewypełnienia lub podania nieprawdziwych informacji.
  • Wybór dyscypliny naukowej
    Opcja dostępna po zalogowaniu się do USOS-IRK. Kandydat może wybrać jedną z dyscyplin naukowych, na którą aktualnie prowadzony jest nabór.
  • Wgranie fotografii w wersji cyfrowej do systemu rekrutacyjnego
    Opcja dostępna po zalogowaniu się do USOS-IRK. Kandydaci wgrywają cyfrowe zdjęcie w formacie JPG lub PNG, zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych. Pełny opis wymagań wraz z przykładami można znaleźć tutaj.
  • Złożenie dokumentów
    Kandydaci składają wymagane dokumenty w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w terminie podanym w harmonogramie rekrutacji. Wykaz dokumentów jest dostępny w zakładce „terminy, opłaty, dokumenty”.
  • Rozmowa kwalifikacyjna
    Termin przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych dla poszczególnych dyscyplin naukowych jest podany w harmonogramie rekrutacji.
  • Ogłoszenie list rankingowych
    Komisja Rekrutacyjna tworzy listę rankingową kandydatów z postępowania rekrutacyjnego. Lista rankingowa zawiera oznaczenie, czy kandydat został zakwalifikowany do wpisania na listę doktorantów Szkoły Doktorskiej. Będą one udostępnione na indywidualnym koncie kandydata oraz tablicach informacyjnych poszczególnych wydziałów w terminie podanym w harmonogramie rekrutacji.
  • Potwierdzenie podjęcia nauki
    Kandydat zakwalifikowany do wpisania na listę doktorantów zostaje wpisany na listę doktorantów Szkoły Doktorskiej po dostarczeniu przez niego w terminie określonym w harmonogramie rekrutacji:
    – oryginału dyplomu ukończenia jednolitych studiów magisterskich albo studiów I lub II stopnia lub równorzędnego,
    – oryginału suplementu do dyplomu jednolitych studiów magisterskich albo studiów I lub II stopnia lub równorzędnego lub indeksu w przypadku nieposiadania suplementu,
    – oświadczenia, że będzie doktorantem tylko w szkole doktorskiej, do której został przyjęty załącznik nr 3.
  • Ogłoszenie list przyjętych na studia
    Ostateczne listy osób przyjętych na studia ogłaszane są bezpośrednio po zakończeniu rekrutacji. Osoba przyjęta do szkoły doktorskiej w Politechnice Świętokrzyskiej nabywa prawa doktoranta z chwilą złożenia ślubowania, którego treść określa Statut Uczelni.

terminy, opłaty, dokumenty

Harmonogram

Szczegółowy harmonogram rekrutacji do Szkoły Doktorskiej

Opłaty
Kandydaci do Szkoły Doktorskiej nie wykonują opłaty rekrutacyjnej

Wymagane dokumenty
Kandydaci składają wymagane dokumenty w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w białych, papierowych, podpisanych imiennie teczkach formatu A4.


Kandydaci do Szkoły Doktorskiej składają następujące dokumenty:

  • ankietę osobową – wydrukowaną z Systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów i podpisaną przez kandydata
  • podanie o przyjęcie do Szkoły Doktorskiej – wydrukowane z Systemu i podpisane przez kandydata;
  • kopię dyplomu ukończenia jednolitych studiów magisterskich albo studiów I lub II stopnia lub równorzędnego (oryginał do wglądu)
  • kopię suplementu do dyplomu jednolitych studiów magisterskich albo studiów I lub II stopnia lub równorzędnego lub indeks w przypadku nieposiadania suplementu (oryginał do wglądu);
  • w przypadku dyplomu, który zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi podlega uznaniu w trybie nostryfikacji, zaświadczenie wydane przez jednostkę dokonującą nostryfikacji potwierdzające równoważność dyplomu uzyskanego za granicą z dyplomem ukończenia studiów wyższych w kraju
  • oświadczenie potencjalnego promotora o podjęciu się opieki promotorskiej, a w przypadku o którym mowa w § 5 ust. 2 uchwały rekrutacyjnej, dodatkowo wskazanie kandydata na promotora pomocniczego, wraz z deklaracją osoby kierującej jednostką organizacyjną wydziału (kierownik katedry), w której maiłaby być realizowana rozprawa doktorska w zapewnieniu dostępu do aparatury badawczej na czas realizacji rozprawy doktorskiej w przypadku przyjęcia kandydata do szkoły doktorskiej – załącznik nr 1
  • konspekt (w języku polskim) zawierający opis pomysłu/projektu badawczego przyszłej rozprawy doktorskiej zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2, wgrywany do Systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów
  • kandydat nieposiadający suplementu do dyplomu lub indeksu jest zobowiązany przedłożyć dodatkowo zaświadczenie z ukończonej szkoły wyższej o uzyskanej średniej arytmetycznej ocen
  • opis dotychczasowej działalności naukowej wraz z dokumentami potwierdzającymi (nieobligatoryjnie)
  • dokumenty potwierdzające uzyskanie osiągnięć, o których mowa w § 9 ust. 3 pkt. 2 uchwały rekrutacyjnej (nieobligatoryjnie)
  • fotografię w formie cyfrowej, zgodnie z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, wgrywaną do Systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów
  • w przypadku kandydatów cudzoziemców dodatkowo, dokumenty potwierdzające znajomość języka polskiego, czyli zaświadczenie o ukończeniu kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego lub certyfikat znajomości języka polskiego na poziomie B2, wydany przez Państwową Komisję ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako obcego lub dyplom ukończenia studiów wyższych prowadzonych w języku polskim. Jeżeli kandydat nie posiada żadnego z wyżej wymienionych dokumentów dotyczących znajomości języka polskiego, Komisja Rekrutacyjna może na etapie rozmowy kwalifikacyjnej potwierdzić stopień znajomości języka polskiego przez kandydata

dr hab. inż. Łukasz Bąk, prof. PŚk

Dyrektor Szkoły Doktorskiej

l.bak@tu.kielce.pl

bud. A, pok. 20 / 4.15

41 34 24 584 / 374

inż. Agnieszka Jaśkiewicz

Sekretariat Szkoły Doktorskiej

sekretariatsd@tu.kielce.pl

bud. A, pok. 20

41 34 24 584

dr inż. Waldemar Szaniec

Sekretarz Komisji Rekrutacyjnej

waldek.szaniec@tu.kielce.pl

bud. A, pok. 3.07

41 34 24 585

Skład

Komisji Rekrutacyjnej

  • dr hab. inż. Łukasz Bąk, prof. PŚk – przewodniczący
  • dr hab. inż. Sławomir Błasiak, prof. PŚk
  • dr hab. inż. Sylwester Filipiak, prof. PŚk
  • dr hab. inż. Ewa Zender-Świercz, prof. PŚk
  • dr hab. inż. Andrzej Szychowski, prof. PŚk
  • dr hab. Janusz Kot, prof. PŚk
  • dr inż. Waldemar Szaniec – sekretarz